Eiti į:

ĮMONĖS TEIGIAMAS POVEIKIS APLINKAI

Gipsas jau daug metų užima ekologiškai švarių produktų lyderio poziciją. Mūsų gipskartonio plokštės yra gaminamos iš natūralios kilmės gipso ir celiuliozės, taip pat iš celiulozės gaunamos perdirbus makulatūrą, todėl tai visiškai natūralus produktas! Gipskartonio plokštės tai ekologiška statybinė medžiaga!

Gipskartonio plokštės tai ekologiška statybinė medžiaga!

Gipskartonio plokščių sienos ir lubos užtikrina sveiką patalpų mikroklimatą. Tai bekvapis, natūralus drėgmės reguliatorius, mažinantis triukšmą pastatuose.


Gipskartonio plokštės - natūralus drėgmės reguliatorius

Gipskartonio plokštės turi išskirtinį drėgmės sugeriamumo gebėjimą o tuomet, kai patalpose oras išsausėja, jie ją vėl paskleidžia. Mikroakytojo gipso, esančio plokštės sudėtyje, dėka, jos tampa natūraliais drėgmės reguliatoriais.

Bekvapės gipskartonio plokštės

Svarbu yra ir tai, kad gipsas neskleidžia jokių kvapų ir toksinių medžiagų. Gipso reagento PH yra apie 7, tad jis beveik atitinka žmogaus odos PH.

Grybelis ir pelėsis vengia gipso

Kadangi gipso reagentas yra neutralus, grybelis ir pelėsis jo vengia. Juos galima sutikti ant kitų statybinių žaliavų, kur drėgmės kiekis yra per didelis. Apie šių mikroorganizmų kenksmingumą yra prirašyta daugybė tomų. Verta priminti, kad jie sukelia kvėpavimo takų ligas ir gali sukelti neigiamas odos reakcijas.

Gipskartonio plokštės mažiną triukšmą pastatuose

Čia reikėtų paminėti akustinę izoliaciją. NIDA plokštės žymiai sumažina triukšmo sklidimą pastatuose, taip pat turi įtakos gyventojų ir vartotojų komfortui ir sveikatai.

Gipskartonio plokštės nesielektrina

Gipsas pasižymi nedideliu paviršiaus pralaidumu, nekaupia elektrostatinių krūvių, kitaip tariant nesielektrina. Tai gana svarbus rodiklis, nes sienos iš gipskartonio plokščių nepritrauks dulkių.

Gipskartonio plokštės turi mažesnį radioaktyvumą

Mes net nenutuokiame, kokie radioaktyvūs yra kai kurie statybos gaminiai. Šiuo atžvilgiu NIDA plokštės nekelia grėsmės. Jos turi tik 40 Bq (bekerelių) natūralaus kalio izotopo 40K. Palyginimui, keraminė plyta turi 667 Bq.

MUMS LABAI SVARBI GAMYKLOS APLINKA

Siniat stengiasi, kad gipskartonio gamyba vyktų be neigiamo poveikio aplinkai..

Gipso gamyba yra ekologiška

Gipso gamyba reikalauja mažai energijos sąnaudų, todėl nesukelia pavojingo aplinkos užterštumo, o panaudotos gipskartonio plokštės tinka pakartotinam apdorojimui, todėl dešimtimis metų neguli sąvartynuose.

Gipskartonio plokščių gamykla Leszcze

Gipskartonio plokščių gamykla Leszcze yra įsikūrusi netoli Nidos upės slėnio, išskirtiniame kraštovaizdyje. Gamykla buvo suprojektuota taip, kad gražusis Nidos upės slėnis nei trupučio nebūtų užterštas. Tam tikslui pasiekti buvo pastatyta nuotekų valykla ir įdiegta gamybai reikalinga uždara vandens cirkuliacija. Gamybinės atliekos yra iš karto paruošiamos perdirbimui.

Gipskartonio plokščių gamykla Leszcze
Metalo profilių gamykla

Metalo profilių gamykla yra įsikūrusi šalia Siniat gipskartonio plokščių gamyklos.

Metalo profilių gamykla Gacki
Siniat gamykla Konine

Konino gamykloje gaminami gipso mišiniai, gaunami iš kūryklų dūmų desulfurizacijos. Kūryklų dūmų desulfurizacija tai dvigubai naudingas procesas: pagaminamas puikus kokybiškas produktas - sintetinis gipsas, bei sumažinama atmosferos tarša. Turint omenyje mūsų įmonės gamybos mastus, tai turi realų poveikį aplinkai. Sintetinio gipso sudėtis yra beveik tokia pati kaip ir natūralaus gipso

Siniat gamykla Konin

SINIAT TURI ISO 14001 APLINKOS VALDYMO SISTEMOS SERTIFIKATĄ

Intensyvus kompetentingų asmenų darbas ruošiant ir įgyvendinant įmonės dokumentaciją, taip pat kryptingas veiksmų planas ir įmonės tobulinimas davė teigiamą rezultatą - ISO 14001 aplinkos valdymo sistemos sertifikatą.

Sertifikatą turi:

  • Siniat būstinė Sp. z o.o. Varšuvoje
  • Gipskartonio plokščių gamykla Leszcze
  • Metalo profilių gamykla Gacki
  • Gipso mišinių gamykla Konine.

Kada ir kaip buvo atliktas išorinis auditas?

2013 metų gruodžio mėnesį prasidėjo Siniat bendrovės sertifikavimo procesas. I-oji audito fazė vyko Konine, kuomet buvo tikrinama paruošta dokumentacija. II-oji audito fazė vyko gamyklose: Gacki - metalo profiliai, Leszcze - gipskartonio plokštės, Konine - gipso mišiniai, kur remiantis Aplinkos valdymo sistemos dokumentacija buvo tikrinamas operacinių procesų funkcionavimas, teisiniai įsipareigojimai, matavimai, kontrolė ir priežiūra.

Kas prižiūrėjo audito vykdymą?

Išorinį auditą vykdė visame pasaulyje pripažinta nepriklausoma sertifikavimo įmonė DEKRA.

Kodėl siekėme mūsų gamyklos sertifikavimo?

Tam, kad:

  • sumažintume energijos, vandens, žaliavų sunaudojimą
  • sumažintume išmetamųjų teršalų išmetimą
  • apribotume kaupiamų atliekų kiekį
  • sumažintume mokesčius už aplinkos naudojimą
  • padidintume ekologinį darbuotojų sąmoningumą.

Mūsų įmonės veikla vyksta harmonijoje su natūralia aplinka. Ateinančiais metais ketiname tęsti savo politiką.

Svarbu! Mūsų sertifikatas turi Vokietijos DAkkS akreditaciją.

POVEIKIS APLINKAI

"Vykdant visas savo veiklas bei kiekvieno gaminio paruošimo, gamybos ir platinimo etape Siniat laikosi visų aplinkosaugos teisinių ir PN-EN ISO 14001:2005 standarto reikalavimų.

Siniat taip pat daug dėmesio skiria natūralios aplinkos apsaugai ir ja rūpinasi."

Dorota Jurczuk, Darbo saugos ir aplinkos apsaugos vadovė
Siniat Lenkija

NATŪRALUS IR SINTETINIS GIPSAS

Natūralus gipsas yra gaunamas iš natūralių gipso klodų. Vienas iš jų randamas Leszcze vietovėje, Švento Kryžiaus vaivadijoje. Iš šio gipso Lenkijoje gaminame mūsų gipskartonio plokštes.

Natūralus ir sintetinis gipsas

Gipsas tai žaliava, kurią galime gauti iš natūralių gipso klodų - tuomet kalbame apie natūralų gipsą, o gamybos atliekų perdirbimo proceso metu išgautas gipsas vadinamas sintetiniu gipsu. Abi gipso rūšys yra naudojamos gipskartonio plokščių, gipso mišinių ir kitų dirbinių gamybai.

Natūralaus gipso perdirbimas

Iš gipso klodų iškasamas gipso akmuo juostiniu konvejeriu yra gabenamas į džiovinimo ir malimo malūnus, kur yra smulkinamas. Vėliau yra transportuojamas į skrudintuvą, kur 148-152 °C temperatūroje vyksta kalcinavimo procesas.
CaSO4 x 2H2O ==> CaSO4 x 1/2 H2O + 3/2 H2O
Tada susidaro pusiau hemihidratas, vadinamas statybiniu gipsu. Vėliau gipsas keliauja į silosus, o iš ten per dozavimo įrenginius patenka į gipskartonio plokščių gamybą.

Sintetinis gipsas

Sintetinis gipsas yra gaunamas perdirbant atliekas, gaunamas elektros energijos gamybos metu.

Sintetinio gipso gamyba

Gipso mišinių gamykloje Konine pagrindiniu pusgaminiu naudojamas sintetinio gipso dihidratas (kalcio sulfato dihidratas (VI)). Šis elektros energijos atliekų produktas gaunamas šlapiuoju metodu kūryklų dūmų desulfurizacijos metu. Sintetinio gipso dihidratas gaunamas tiesiai iš elektrinės klodų. Jis mūsų gamyklose yra apdorojamas fiziocheminiu būdu. Toliau gaunamas tradicinis gipso glaistas, su tiksliai nustatyta fazine sudėtimi, vadinama statybiniu gipsu - kalcio sulfato dihidratas (VI). Statybinis gipsas yra naudojamas kaip pagrindinis Siniat gaminamų mišinių arba pusgaminių komponentas, skirtas gipso dekoratyvinių elementų, vidaus dekoracijų, galanterijos, gipso blokelių ar sorbentų gamybai. Siniat gaminami gipso mišiniai - tai unikali gipso glaisto, natūralių mineralinių išpildymų, o taip pat reologinių ir modifikavimo priedų kompozicija. Atskiri konkretaus gipso mišinio komponentai yra sveriami, dedami ir maišomi pagal tiksliai nustatytą procedūrą. Vėliau yra supakuojami. Kruopšti visų gaminių ir pusgaminių kokybės kontrolė garantuoja mūsų klientams saugumą, naudojimo komfortą ir puikius produktų parametrus.

Siniat arti tavęs