GIPSKARTONIO PLOKŠTĖS SAUGIEMS IR PATOGIEMS PASTATAMS

Gipskartonio plokštė

Gipskartonio plokštės gaminamos iš kalcio sulfato dihidrato (gipso), įprastai suspaudžiant mišinį tarp viršutinio ir apatinio sluoksnių. Jos skirtos vidaus sienų ir lubų statybai. Šios sausojo tipo konstrukcijos išpopuliarėjo kaip greitesnė alternatyva įprastam šlapiojo tinko metodui.

Taikant gipskartonio plokščių technologiją statybininkams ir projektuotojams paprasčiau atitikti reikiamas gaisrinės saugos, garso izoliacijos ir šiluminio laidumo charakteristikas. Pasirinkus gipskartonio plokštes, daug lengviau kontroliuoti kondensato kiekį ir jo daromą žalą itin drėgnose patalpose.

Kur galima naudoti gipskartonio plokštes?

APIE GIPSKARTONIO PLOKŠTES

Kur galima naudoti gipskartonio plokštes?

Gipskartonio plokštės dar vadinamos gipso, sausojo tipo, sienos plokštėmis arba skydais. Žymiausi prekybiniai gipskartonio plokščių ženklai Lietuvoje yra Nida (Lafarge).

Kur galima naudoti gipskartonio plokštes?

Gipskartonio plokštes galima naudoti visuose pastatuose, įskaitant ligonines, mokyklas, parduotuves ir gyvenamuosius namus, statyti pertvaras, dengti esamas sienas ar įrengti lubas. Naujesnės ir novatoriškos gipskartonio plokštės naudojamos ir fasadams įrengti

Kodėl verta naudoti gipskartonio plokštes?

Gipskartonio plokštės suteikia daug privalumų. Pirmiausia jomis sukuriamas lygus apdailai tinkamas paviršius. Antra – jos yra nesunkios ir jas paprasta montuoti, taip pat šias plokštes galima panaudoti neįprastiems sprendimams, kaip antai lenktoms sienoms įrengti. Be paminėtų pranašumų, gipskartonio plokštės – tai paprastas sprendimas atitikti reikiamas gaisrinės saugos, garso izoliacijos, apsaugos nuo drėgmės ir šiluminio laidumo charakteristikas.

Gipskartonio plokštės yra 100 procentų perdirbamas produktas, tai reiškia, kad ši statybinė medžiaga neteršia mūsų aplinkos. „Siniat“ gipskartonio plokštėms išduotas atsakingųjų tiekėjų asociacijos sertifikatas BES 6001 su įvertinimu „Labai gerai“.

GIPSKARTONIO PLOKŠČIŲ TIPAI

Kokie yra gipskartonio plokščių tipai?

Gipskartonio plokštės pagal charakteristikas skirstomos į šias pagrindines grupes:

REIKALAVIMAI

Kaip atitikti Priešgaisrinių saugos taisyklių B dalies reikalavimus naudojant gipskartonio plokštes?

Gipsas yra natūrali ugniai atspari medžiaga, kurios viduje esantis vanduo kilus gaisrui išsiskiria į aplinką. Šis vanduo kontroliuoja temperatūrą ir leidžia gipskartonio plokštėms ilgesnį laiką sulaikyti ugnį. „Siniat“ NIDA pertvarų ir NIDA lubų produktai nuo ugnies apsaugo net iki 30, 60, 90 ir 120 minučių.

Kaip atitikti Statybos reglamento L dalies reikalavimus?

Nauji ir renovuojami pastatai turi atitikti Statybos reglamento L dalies reikalavimus, tai yra statinio konstrukciniai elementai turi atitikti šilumines U reikšmės charakteristikas. Tai galima pasiekti sienas dengiant „Siniat“ sausojo tipo gipskartonio plokštėmis ir paruošiant jas papildoma sausojo tipo danga. Toks sprendimas priklauso nuo sienos konstrukcijos, tipo, erdvės ir biudžeto. 

Susisiekite su mumis dabar!

PAGALBA JŪSŲ PROJEKTUI

Susisiekite su mumis dabar!

Neapsisprendžiate, kokią cementinę plokštę rinktis, o gal Jums reikia papildomos informacijos?

Susisiekite su mūsų techniniais konsultantais.

KREIPKITĖS TECHNINĖS KONSULTACIJOS DABAR >

Kaip sumontuoti gipskartonio plokštę?

Gipskartonio plokštės tvirtinamos metaliniais arba mediniais profiliais. „Siniat“ rekomenduoja naudoti metalinius profilius. Žr. mūsų mokomuosius vaizdo įrašus arba sausojo tipo konstrukcijų įrengimo instrukcijas, kuriuose sužinosite, kaip sumontuoti pertvarą, įrengti lubas arba padengti sienas naudojant metalinius profilius. 

Praktinis patarimas

Sužinokite daugiau apie kiekvieno tipo cementines plokštes ir pasirinkite Jūsų projektui tinkamiausius produktus.